Uzun yıllardır sabırsızlıkla beklediğim ve günlerdir hazırlandığım 40 yaş doğumgünü partim sonunda geldi ve tam da istediğim gibi oldu. Partime katılanları bilmem ama ben çok eğlendim hayalini kurduğumdan çok daha güzel geçti. Renkli 40 yaş partimin püf noktalarını ve parti hazırlıklarımın tüm detaylarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aylar öncesinden mekan araştırmaya başladım, bence en önemli detaylardan birisi doğru mekanı bulmak. Ulaşılması kolay olmalı otopark, vale gibi detaylar düşünülmeli ve tabii cumartesi gecesi olması sadece arkadaşlarımın olması gibi detaylar işin içine girince kapatabileceğim bir yer bulmak çok da kolay olmadı. Ve sonunda Etiler’de bulunan Oxtail Restaurant‘da karar kıldım. İşletmeciliğini yapan arkadaşım Ufuk Karadağ bir çok konuda yardımcı olması, mekanda istediğini yapabilirsin demesi de karar vermemde etkili oldu.

Mekan belli olduktan sonra davetli listemi hazırladım ve 40 yıl boyunca hayatıma giren tüm sevdiğim insanları partime davet ettim. Süsleme ve mekanı güzelleştirecek detaylar için 40 yaş siyah folyo balonlar ve tavanda asılı duracak beyaz punatiyeli balonları seçtim. Balon bence en güzel süsleme objesi. Balon süslemesi konusunda Funline Organizasyon’dan Arif Biriken ile anlaştım. 05322420280 numaralı telefondan kendisine ulaşabilirsiniz.

Balonlar dışında mekanı süsleyen birkaç detay daha vardı. Ayaklı fotobloklar ve stafordan özel yapılmış harfler gibi  bunları arkadaşlarım yaptırdığı için detaylarını veremiyorum. Ama herkesin böyle güzel arkadaşları olmalı diyorum:) Ayrıca mekanda 3 tane Eylem olması da çok eğlenceli oldu:)

Balonlar, harfler, eğlenceli yazılar tamam da bence çok az partide bulabileceğiniz bana özel eylemmania gif makinası gecenin en eğlencelileri arasındaydı. Canım arkadaşım Funda Öge tarafından organize edilerek mekana getirildi. İçindeki yazılım sayesinde sizin hareketli görüntünüzü kaydediyor ve hemen oradan adresinize mail ile gönderiyor. Ve tabii mailin içinde ve gif makinasının üzerinde bana özel eylemmania görselleri bulunuyor. Daha ne olsun!:)

Parti detaylarında kaybolmadan gecemin harika geçmesinde emeği geçen sevgili güzellik salonum, kuaförümü ve makyözümü de yazayım. Zira güne onlar sayesinde çok enerjik başladım. Erenköy Sisters Güzellik salonundan 216 3635658 Hatice Karaca, saçımı tarayan Erdem Kıramer Ataşehir şubesinden Semih Altınbaş ve çılgın pembe saçlı makyözüm Birant‘a tekrar teşekkür ediyorum. Hele Birant’ın pembe saçları güne çok uyumlu oldu:)

Gelelim parti kıyafetime..Beni en çok zorlayan konu partimde giyeceğim elbise oldu açıkcası. Günlerce yüzlerce ayakkabı ve elbise denedim. Birçok butik, tasarımcı dolaştım ve sonunda Seçil Akkaya Atelier‘de karar kıldım. İnşirah sokak 26/3 Bebek adresinden ayrıca 0212 2652831 telefon numarasından butiğe ulaşabilirsiniz. Ben kendisini tanıdığım için çok mutluyum. Hem çok zevkli hem de çok şeker bir insan. Parti kıyafetime beraber karar verdik onun önceden giyindiği bir elbisenin rengini değiştirdik. Ama hep parti elbisemin eğlenceli ve pembe olsun istiyordum öyle de oldu. Seçil Akkaya’ya sonsuz teşekkürler..

Serial Akkaya Atelier

 

Doğumgünü pastası konusunda nedense 40 yazsın 40’lı birşey olsun hiç istemedim. Herkes yaşını yazdırıyor veya resmini koyuyor ben biraz daha farklı ve sade birşeyler olsun istiyordum. Bu konuda hiçbir yer araştırmadan uzun zamandır Instagram dan takip ettiğim ve çok beğendiğim Kuruçeşme’de bulunan Dolce  pastadan Nilgün Ertug‘un yanında soluğu aldım. Ve benim için yaptığı pasta önerisini hemen kabul ettim. Hem çok eğlenceli hem de çok şık oldu. Ama maalesef pastanın resmini gece 24:00 de ki pasta kesme heyecanımdan çekmeyi unutmuşum:( İnanması zor ama pastanın görseli yok! Size şöyle tarif edebilirim.  50 kişilik uzun dikdörtgen bembeyaz, üzerinde de beyaz çikolata kaplı çileklerle süslüydü. Ama pastanın bence en güzel detayı partime katılan herkes tarafından daha önceden yazılan ufak notların pastanın üzerinde olmasıydı. Bu notlar en yakın arkadaşlarım tarafından toparlandı ve pastanın üzerine konulması için Dolce’ye verildi. Öyle güzel renkli mesajlar var dı ki benim için çok büyük birer anı oldu bu notlar. Ayrıca pasta da çok lezzetliydi ertesi gün bir çok arkadaşım pastamı nereden yaptırdığımı sordu..

Pasta şarkısı olarak Athena’dan “Ben Böyleyim” şarkısını seçtim. Çoğu kişinin bilmediği bir şarkı oldu söylerken 3-5 kişi eşlik etti bana ama benim için sözleri çok özel olduğu ve benim hayat görüşüm olduğu için bu şarkıyı söylemeyi istedim. Ben böyleyim işte kendi yolumda!

Hayat bu kadar mı?
Bence değil
Bir kaç sözüm var
Biraz senin gibi
Yıkılmayan duvarları var
Bazen esintili
Bazen uzak yakınlarım var
Ben ben böyleyim kendi yolumda

Bırak tutma beni
Kaybetsem de üzülmem asla
Ne boş kaygıların
Korkma bana hiç bir şey olmaz
Yanlış doğru gibi
Eksik kalan bir kaç satırsa
Ve ben ben böyleyim
Kendi yolumda

Hayatta benim
Her anımı yaşadıkça sevesim var
Aldırmam hiç yağmurlara
Benim güzel hatalarım var
Bir an bile vazgeçmedim
Kendi yolumdan

Değer saklanma hiç geçer zaman
Böylede geçer ya sev ister vazgeç
Beklentiler sadece üzer
Ayrı dünyalarda farklı farklı kafalarda
Ve ben ben böyleyim
Kendi yolumda

Pasta dışında partiye gelenler için küçük ikramlar da vardı. Gece uzun olacağı için acıkan olursa diye Oxtail mutfağında hazırlanan atıştırmalıklar da çok iyi oldu.

Bir partinin güzel geçmesini sağlayan en önemli etken bence DJ’i. Bende DJ konusunda çok bilgisiz olduğumdan bir arkadaşımdan yardım aldım ve KanalD radyodan DJ Haluk Sarıtaş ile anlaştım. Benim müzik zevkim biraz karışık olduğu için gece boyunca pek çok tarz çaldı:)

IMG_0765

Vee 5 harika arkadaşımla beraber günlerdir hazırlandığımız sirtaki gösterimiz gecenin bombası oldu:) Bu kış başladığımız sirtaki derslerinde Leyla Özgül dans hocamız ile beraber geceye özel bir gösteri hazırladık. Gösteri için hazırlanırken de gece sirtaki yaparken de biz çok çok eğlendik, izleyenleri bilemiyorum:)  Dans ederken yanımda olan canım arkadaşlarıma da buradan teşekkür ediyorum.

Tabii ki ekip ruhunu yansıtacak geceye özel t shirtlerimiz de vardı. Lütfen yani “It took 40 years to look this good” 🙂

Gecenin tek şovu sirtaki olmadı tabii… Gelenlere eğlence olsun hoşluk olsun diye gece pasta kesiminden sonra ilerleyen saatlerde Zenne Erhan Ay sahneye çıktı. 10-15 dakikalık muhteşem göbek dansı ile harika bir gösteri yaptı. Erhan Ay hem işinde çok iyi hem de çok efendi bir dansçı. Siz de kendisine ulaşmak isterseniz, Belly Dancer & Teacher Erhan Ay‘ın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IMG_1269

 

Gece boyunca partimin çekimlerini yapması için Mavi Klaket‘den gelen kameraman arkadaşımın kamera arkası görüntülerini ve benim için söylenenleri ayrıca paylaşacağım. Çok yakında..

Bir partide mekan, şov, pasta, müzik hepsi önemli ama sevdiklerin dostların yanında olmadıktan sonra hiçbir anlamı yok… 40. yaş doğum günü partimin benim için önemli olduğunu bilen tüm arkadaşlarım sevdiklerim yanımda oldu. 80-85 arkadaşım ile birlikte hayatımın en güzel gecelerinden birisini yaşadım…

Ne diyeyim, iyi ki doğmuşum, iyi ki böyle güzel insanlar tanımışım. Kendime doğumgünü mesajı olarak hep böyle kalmamı, bol bol seyahat etmemi, ailem ve sevdiklerimle mutlu eylemmania’lı günler yaşamayı diliyorum.

O zaman dans!