Barselona’yı belki de en çok sevme nedenleri arasında uzunca bir sahilinin olması… Plajındaki harika kumlara yatıp öylece kalabiliyor olmamız. Mayıs ayında havanın 20 derecelerde olmasına rağmen denize giren güneşlenen bir çok kişi vardı.

Tralaguz restoran grubunun işlettiği sahil restoranı Pez Vela, W Hotel’in hemen önünde deniz kenarında yer alıyor. “Paseo del Mare Nostrum 19/21 (bajos del Hotel W, “HotelVela”) 08039 Barcelona” adresinde modern ortamı ve önünde harika bir deniz manzarası ile bence Barselona’da kesinlikle gidilmesi gereken bir restoran. Oldu da Pez Vela’da dışarıda oturamazsanız da üzülmeyin içerinin havası da çok modern ve havalı bence.

WBLF3228

 

LJVT0523

Pez Vela’nın sadece deniz kenarında olması ortamının iyi olması değil olay tabii, asıl konu yemeklerin özellikle tapasların süper lezzetli olması. Yediklerimin arasında enginar, midye ve kalamar enfesdi. Ama favorim tabii ki deniz mahsüllü paella oldu.. Barcelona’da yediğim en iyi paellaydı gerçekten.

IMG_2135

 

IMG_2143

Bir de sangria’ları çok başarılı, kesinlikle içmeden dönmeyin derim. Sangria çeşitleri beyaz şaraplı, kırmızı şaraplı veya şampanyalı olarak hazırlanıyor. Benim favorim kırmızı şarapla hazırlanan oldu.

IMG_2116

 

CZBL0714

 

Sırf sangria içip paella yemek için bile Barselona’ya gidebilirim:) Ve gider gitmez de kendimi Pez Vela’da bulabilirim.

IMG_2168

Pez Vela’da yemeğinizi yiyip, deniz kenarı keyfi yaptıktan sonra W Hotel‘in ilk katında bulunan havuzun olduğu yerdeki barında veya en üst katında terastaki barına çıkmanızı tavsiye ederim. Her ikisinin ortamı da çok keyifli ve kokteyller çok güzel. Barselona manzarasını görmek için en üst katına çıkmanızı tavsiye ederim.

IMG_2412

İşte size W Hotel’in terasından bir manzara.. Que es un hombre maravilloso:) 

(burası bir harika dostum demek istedim:))

I LOVE BARCELONA..

QCEK5646