Barselona’ya giden ya da gidemeyen… Kime sorsanız Barselona’yı çok seviyor ve yurtdışı tatil listelerinin de en başında yer alıyor.
Henüz bu güzel şehri gidip de sevmeyeni görmedim de, duymadım da. Bunun herkese göre nedeni başka olabilir ama bence ortak olan maddeler kesinlikle var. Bence Barselona ‘nın ”lovemark city” olmasının nedenleri tam tamına 10 madde!

Barselona Sevgisini Açıklayan 10 Madde

  • Barselona tam bir Akdeniz’li: Sıcak, rahat, ucuz (sayılır), yürüyerek her yere ulaşılır. Tembel!
  • Deniz kenarı şehri: Biz severiz deniz kenarlarını…O deniz kokusu bizi çekiyor elde değil.
  • Tapas cenneti: Tabii midemize düşkünüz! Şehrin her adımında durup atıştırma yapacağınız milyon tane bar, masalarda tapas lar! Daha ne olsun!
  • Gaudi’nin hayatı: İnanılmaz eserler! İnsanın gözleri bayram ederken, tarihi de öğrenmek keyif veriyor. Şehir zaten tarih kokuyor ve de restorasyon açısından çok başarılı. Ama Gaudi inanılmaz eserler bırakmış.
  • Katalan mutfağı: Biz, bize yakın mutfakları severiz.
  • Deniz mahsulleri çılgınlığı: Ama olmaz ki bu kadar dediğinizi duyar gibiyim. Burada deniz mahsulünün her çeşidi var ve de fiyatlar çok uygun.
  • Yaşayan şehir: Şehir gece gündüz her an capcanlı. Barlar, restoranlar ve de özellikle caddeler her zaman dopdolu!
  • Ilıman şehir: Kışı da ılık şehir. Akdeniz havası işte!
  • Eğlence canavarı: Asla sıkılmayacaksınız. Restoranı, barı, sokakları ve en hit gece kulüpleri sizi bekliyor.
  • Sangria’ları içilesi/lezzetli: Ne içsem demeyin, sangria zaten sizin favoriniz olacak!

Barselona’da nerede yenir, nerelere gidilir derseniz işte size benden notlar…

Barselona’da tarihi ve turistik yerleri anlatan çok. Google’da bir iki aramada her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Ben özellikle sizlere sadece keyifli lezzetli restaurant & bar mekanlarını yazdım.  Bunlardan ilki XixBar! Detaylar tabii yazıda… Okumadan sakın gitmeyin derim.

Barselona’da Xix Bar’a gidip cinlerimizi içtikten sonra akşam yemeği ve eğlence için şu sıralar Barselona’nın en ”in” mekanlarından birisi olan Gatsby Restaurant & Coctails Bar‘a gittik.  

Tazelenmek için sahil restoranı Pez Vela, W Hotel’in hemen önünde deniz kenarında… Modern ortamı ve önünde harika bir deniz manzarası ile bence Barselona’da kesinlikle gidilmesi gereken bir restoran. Detayları okuyun, pişman olmayın!

Tapas tapas dedik, aradık bulduk. Barselona’nın bence en iyi tapascısı Ciudad Condal’ a ve değişik atmosferi, ortamı ile Restaurante Boca Grande‘ ye saygı yazımıza da buradan linkle ulaşabilirsiniz.

 

I lOvE BARCELONA..

Barselona gezi rehberi