Aylar öncesinden 3 kız arkadaşımla beraber online uçak biletlerimizi alıp, bol bol yiyip içeceğimiz Barselona seyahatimiz sonunda gelmişti.. Geçtiğimiz haftasonu en sevdiğim şehirlerden birisi olan Barselona da tam 3 gün boyunca sadece sokaklarında gezip en güzel yerlerine yiyip içip geldik. Bununla kalmadım, sizlere bir yazı dizisi olarak Barselona’da gezilecek yerler yazıları hazırladım.

Sizlere bu gezimden sadece gidilecek keyifli lezzetli restaurant & bar mekanlarını yazacağımı belirtmek isterim, öyle tarihi yer, müze beklentiniz olmasın hiç:) Farklı bir Barselona rehberi sizi bekliyor!

Bence Barselona sokakları binaları zaten açık müze gibi. Antoni Gaudi’nin bu şehirde yaşamış olması, şehrin farklı yerlerinde sayısız eserlerinin bulunması şehrin bütün havasına hakim. Zengin ailelerin, zamanında Gaudi‘ye yaptırdıkları evler tüm şehirde sık sık karşınıza çıkıyor. Ama başta da yazdığım gibi 3. kere Barselona’ya gidişim olduğu için bu tatil sadece keyifli mekanlarına gitme odaklı geçti benim için… Bu nedenle sizlere bu keyifli mekanlardan bir kaçını yeme&içme rehberi tadında detaylı olarak yazmak istiyorum.

Bunlardan ilki bir tapas’cı değil şaşıracaksınız ama Gin’ci:)

XİXBAR Gın Corner” yeri çok kolay. Biz Passeig De Gracia caddesinden yürüyerek 15 dakikada gittik. Adresi şu şekilde internet sitesinden de bakabilirsiniz. “Pásate a vernos, estamos en la calle Rocafort 19 de Barcelona”

Mekan belli saatlerde açık, gitmeden önce mutlaka bakmanız gerekiyor, öğlen saatlerinde kapalı oluyor. Mesela saat 17:00 gibi açılıyor.

 

Mekanın özelliği ise sadece GIN içkisinin olması zaten adı da Gın Bar. Biz kendisine kısaca cinci adını taktık:) Gın sevmeseniz bile seveceğiniz bir gın çeşidi orada mutlaka bulabilirsiniz. Hazırlanması sunumu çok güzel, çeşitler çok fazla. Bergamot’lu, mint’li, lime’lı, portakal’lı, elma’lı, almond’lu gibi.. Ben mint-lime ‘lısını içtim gerçekten çok lezzetliydi. Bar öyle çok büyük değil küçük bile sayılabilir ama bence ortamı ve çalışanları çok başarılı. Aynı zamanda istediğiniz çeşit içkiden şişe olarakta satın alabiliyorsunuz. Keyifli vakit geçirmek ve değişik cin içmek için gitmenizi tavsiye ederim.

Şimdiden Cheers..