Barselona’da Xix Bar’a gidip cinlerimizi içtikten sonra akşam yemeği ve eğlence için şu sıralar Barselona’nın en ”in” mekanlarından birisi olan Gatsby Restaurant & Coctails Bar‘a gidiyoruz. Giderken de “A Little Party Never Killed Nobody” demeyi unutmuyoruz:) Evet mekanın slogonu bu, benim çok hoşuma gitti:) Kısaca Barselona Yeme İçme rehberi devam ediyor!

 

Gatsby’ın olduğu sokak çok hareketli, popüler 3-5 mekan yan yana gecenin ikisinde üçünde insanlar sokaklarda. Mekandan çıktığınızda asıl eğlence sokaktaymış yahu diyorsunuz:) Adresi ” Calle Tuset, 19-21 08006 Barcelona” öyle aylar öncesinden rezervasyon yapmanıza gerek yok. Biz aynı güne yer ayarlayabildik ancak tabii iyi masa olsun şovları en önden izlemek istiyoruz derseniz o ayrı..İnternet sitesinden de rezervasyon yapmak çok kolay. Mekan oldukça geniş ve ferah hem bar kısmı var hem de ortada şovların yapıldığı bir alan.

IMG_2652

Biz saat 22:30-23:00 gibi yemeğe gittik mekanın şıklığı ve şovları dışında yemeklerinin de çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Menüsünde tapas var ancak et ve balık alternatifi çok fazla ve oldukça lezzetliydi. Size “nebraska striploin steak” ve “grilled beef sirlion with foie” yi önerebilirim. Ayrıca ana yemek et&balık fiyatları da böyle bir mekan için bence oldukça iyi sayılabilir. Bu bahsettiğim etler 25-30 euro civarında, starters’lar da 14-16 euro gibi. Biz yemeğimizi yemeye başladığımız sırada ışıklar kapandı bizim burada Cahide’ de olduğu gibi dansçı kızlar çıkarak şov yapmaya başladılar. Bütün gece boyunca böyle 15-20 dakika da bir dansçılar çıkarak şovlar yapılıyor.

Benim en çok etkilendiğim gösteri ise pole dansı oldu.. Hem de yapanın bir erkek olması ve gerçekten borunun en tepesine kadar çıkması bence izlenmeye değer bir şovdu..

Barcelona’da ki bazı gece clublerinde, restaurantlar da bir sektör daha gelişmiş ben bu gidişimde ilk defa gördüm. Siz yemeğinizi yerken yanınıza 2 kız geliyor ve masaj isteyip istemediğinizi soruyor isterseniz masada, oturduğunuz yerde size boyun, sırt, baş masajı yapmaya başlıyor. İlk Gatsby’da gördüm hem kadın hem erkekler masaj yaptırıyorlardı sanırım bahşiş usulü bir ödeme sistemi var. Ertesi gün gündüzde benzer kızlardan sahilde ki restaurant da gördüm. Yani Barcelona’da yemeğinizi yerken hizzette sınır yok:)

Gatsby ‘da yemekler iyi, gösteriler güzel ben bir tek DJ’in performansını beğenmedim öyle gelenler pek havaya girip oynayamadılar, eski şarkıları çaldı yani öyle çılgınlar gibi eğlence ortamı pek olmadı ama dediğim gibi değişik şov izlemek güzel yemekler yiyip kokteyller içmek için gidilmesi gereken bir yer bence Gatsby..

Baştada yazdığım gibi aynı sokakta başka mekanlarda var bunlardan gene size Sutton Club  ve Jaleo Restaurante & Club ‘ı önerebilirim. Sutton’da yaş ortalaması biraz küçük gibiydi. Jaleo daha çok Gatsby gibi ancak bunlarda gösteri şov yok sadece yemek, müzik, eğlence..

O zaman Barcelona’ya gidip eğlenmek isteyenler bu sokağa uğramadan dönmüyorlar:)

A Little Party Never Killed Nobody!