Eveet gelelim Barselona’nın bence en iyi tapascısı Ciudad Condal’ a ve değişik atmosferi, ortamı ile Restaurante Boca Grande ye.

ciudad-condal-barselona

Barselona ‘ya giderken size ilk tavsiye edilen tapascının Ciudad Condal olma ihtimali çok yüksektir. Yeri La Rambla Caddesi‘ne bir paralel sokakta çok merkezi, kolaylıkla bulabileceğiniz bir yer. “Rambla Catalunya 18 08007” Girişinde uzunca bir tapas barı karşınıza çıkıyor burada oturmak ve tapas seçerek yemek çok keyifli, ama olur da yer bulamazsanız veya kalabalık bir grupsanız içerisi ve üst katı da gayet rahat ve güzel bence.

Kapıda sıra beklemeye hazırlıklı olarak gidin, rezervasyon yapmış olsanız bile bekleme ihtimaliniz var benden söylemesi:) Size enginarlı ve karidesli tapaslarını öneririm. Özellikle enginarlı olan, ince ince dilimlenmiş ve kızartılmış tapas çok lezzetliydi. Gerçi yediklerimin ve eminim yemediklerimin de hepsi çok lezzetlilerdir 🙂 Tapas için çok doğru bir adres Cıudad Condal..

Barselona’da gitmeyi sevdiğim bir diğer restoran da Boca Grande, “Passatge de la Concepcio, 12 Eixample 08003″ yeri La Rambla Caddesi ne çok yakın biz kaldığımız otelden yürüyerek gidebildik. Gitmeden mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Boca Grande 3 kattan oluşuyor. Giriş katı ana restaurantın olduğu kat, büyük geniş masalar gayet geniş menüsü ile güzel şık bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bence Boca Grande’nin en eğlenceli katı tuvaletlerin olduğu yer:) Evet doğru okudunuz alt kata tuvalete indiğinizde hafif bir şok oluyorsunuz. Bayan/ bay karışık kullanılan tuvalete giriyorsunuz ama kapısı bile kilitlenemiyor ellerinizi ortada bulunan avlu gibi bir yerde her beraber yıkıyorsunuz ve daha da ilginç olanı aynı yerde içkinizi içip dans edebiliyorsunuz da! Yani, tuvalet parti gibi bir durum söz konusu.. Bence Boca Grande’de giriş katında yemeğinizi yiyip bir an önce alt kata tuvalate inin:)

Ayrıca tuvalet deyip geçmeyin, dekorasyonu ve atmosferi de çok güzel, minik şık aynalar karşısında ellerinizi yıkıyorsunuz..

barselona-gezi-rehberi

Gelelim Boca Grande’nin üst katına, burası da biraz club havasında. Yemek sonrası alt katta bulunan insanların içki içmek, dans etmek için tercih ettiği diğer katı. DJ performanısını pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim, çalan müzikler sönüktü ama ortam ve kokteyller gayet başarılıydı. Genel olarak renkli bir mekan ayrıca yediğiniz güzel yemek ve içkilere göre de fiyatları gayet iyiydi. Barcelona’ya gidecek olursanız mutlaka tercih edin derim. Ama her katına uğramayı unutmayın:)

barselona-yeme-icme-rehberi