Yaşasın.. Sonunda günlerdir beklediğim İbiza tatilime sayılı günler kaldı. Aylar öncesinden bayram tatili için ne yapsak, daha önceden gitmediğimiz yerlere gitsek, hem de denize girsek derken karşımıza Akdeniz’deki Balear Adaları‘nda bulunan ve İspanya yönetiminde olan bir ada çıktı:)

İbiza’da nerelere gidilir, ne yenilir, ne içilir, tatil dönüşü tabii ki detaylı yazacağım. Bir İbiza yeme içme rehberi lazım! Bugün sizlerle valiz detaylarımı paylaşmak istiyorum:)

Valiz hazırlığı

İbiza için biraz araştırma yaptığımda karşıma öncelikli çılgın gece hayatı ve renkli beach’leri çıktı. Ben de bu doğrultuda dedim ki, bikini ve plaj kıyafetlerim bolca olmalı, İbiza geceleri için kısa şortlar atletler, mini elbiseleri tercih etmeliyim. Plaj çantası olmazsa olmazlarım bikini- plaj elbisesi-şapka – güneş gözlüğü – güneş kremi – saç bakım kremlerim – kitap ve elbette müzik dinlemek için kulaklık..

eylemmania-ibiza-plaj-cantasi

Plaj Çantası

Güneş kremi olarak Hawaiian ve Australian Gold çok sevdiğim markalar ama size son 3-4 yıldır kullandığım Banana Boat markasını da tavsiye etmek istiyorum. Hem çocuklar için hem kendim için severek kullanıyorum. Tek problem henüz Türkiye’de satılmıyor olması, Amerika’ya giden bir tanıdığınız olursa sipariş vermeyi unutmayın:) Bir de dip not ben artık güneş ürünlerini sprey şeklinde tercih ediyorum, ellerim yağ içinde kalmadan tüm vücudunu yağlayabiliyorsun.

eylemmania-ibiza-bayram-tatili

İlaç çantası

Ve sonuçta İbiza bir ada olduğundan bir ilaç çantası yapmak gerekir diye düşünüyorum. Aslında itiraf ediyim ben ada olmasa da gittiğim yerlerde ilaç aramak yerine her yere ilaçlarımı taşıyorum. Bugüne kadar çok faydasını gördüm. Yanık&yara, böcek sokması, alerji, ateş düşürücü, vitamin, pastil, su geçirmez yara bandı, burun damlası ve Bepanthol ilaç çantamda olmazsa olmazlarım. Ve bu çantadan da gene bilmeyenler için son yılların favorisi olan Arnica Gel‘den kısaca bahsetmek istiyorum. Arnica tamamen bitkisel bir ilaç. Morluk, ödem, ezik ve kas ağrısı için çok iyi geliyor. Yara iyileştirici olarak tam bir mucize bence..

eylemmania-ilac-cantasi-ibiza-valiz

Bakım çantası

Son valiz detayım tabii ki bakım ürünlerim:) Özellikle benim gibi saçlarınızla ilgili sorununuz varsa valize en az 3-5 saç ürünü koymalısınız:) Benim saçlarım ne düz ne de dagalı ortaya karışık bir durum olunca uğraş babam uğraş 🙂 Uzun zamandır Kerastase ‘nin yeşil çimento serisini kullanıyorum. Son zamanlarda da Sebastian ürünlerini sevmeye başladım. Özellikle saçınızı yıkayıp, kuruttuktan sonra şekil vermek için Sebastian Potion 9. çok başarılı bir ürün.

eylemmania-valiz-ibiza-bakim-cantsi

Saç bakımından vücut ve yüz bakımına geçelim o halde. İşte valizde en çok yer tutan en ağırlık yapanlarım:) En favori ürünüm deniz sonrası duştan çıktığımda sürdüğüm hafif ışıltılı Chanel nemlendiricim. Ve tabii ki ojelerim. Yüz için nemlendirici ve tonik olarak önerim de bir Japon markası olan Kanebo Sensaı. Cilde yoğun nem sağlıyor ve hücreler arası iletişimi arttırarak yaşlanma sürecinin gecikmesini sağlıyormuş. Ben duty free’den almıştım ama Türkiye’de bir çok yerde bulmak mümkün, Sevil parfümeri, Beymen’ler gibi. Ayrıca makyaj ürünlerinin de başarılı olduklarını duydum..Bir bakmakta fayda var:)

 

Kısa bir valiz hazırlığı yazısı yazıyım dedim ama gene detaylara girmeden duramadım:)

Tatil, valiz bizim işimiz sonuçta:p

İbiza’da görüşmek üzere xx