Almanya’da bu haftasonu Pfingsten tatili var. Birçok dükkan, alışveriş merkezi ve restoranlar genelde açık olurlar. Her sene Almanlar için bu 4 günlük tatil sırasında bir karnaval düzenleniyor. “Carnival of Cultures”

Carnival of Cultures, 15 Mayıs pazar günü harika bir geçit töreni Parade ile son buluyor. Bu törende çok renkli sahnelere şahit olabilirsiniz. Vaktiniz varsa sakın kaçırmayın derim.

 

Bu haftasonu Berlin’e Final Four basketbol maçları için gideceklere tavsiye ederim. Özellikle 14 Mayıs cumartesi akşamı maç olmadığı için gidilebilecek yerler arasında düşünebilirsiniz. Winking face

10306184_843129322383502_5715447875323789267_n

Yeri Kreuzberg tarafında, yani şehrin içinde ancak maalesef harita sadece Almanca versiyonunda olduğu için gönderemiyorum.

Karnavalda yol boyunca pazar yerleri, bira, yiyecek & içecek satan tezgahlar var. 4-5 ayrı yerde sahne kuruluyor hepsi birbirine yakın yürüyerek de gidilebilir. Türkçe rock grupları, balkan müzikleri, afrika müzikleri ne ararsanız var.

Karnavala girmek için herhangi bir giriş ücreti ödemiyorsunuz. İçerde ne yiyip içerseniz onu veriyorsunuz. Ancak geçen sene giden arkadaşlarım çok kalabalık olduğunu söylediler bu konuda biraz hazırlıklı olun derim;)
Forbes tarafından da yılın en iyi etkinliklerinden birisi olarak seçilmiş. One of the best events of the year!

Ee hadi o zaman bir sitesine göz atın http://www.karneval-berlin.de/de/ Hem program ve çıkan gruplar hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Tüm Berlin’cilere şimdiden harika bir haftasonu dilerim.

Final Four’da Berlin bir başka olacak!