Gezi arşivleri - Eylemmania
İlgili Kategori

Gezi

Gezi, Yurtdışı 3 Nisan 2018

Nerede Kalmıştık…

2018 yılına çook hızlı başladım. Şubat ayında bir Dubai tatilim oldu, hemen arkasından Lizbon‘a gittim. Bir kaç hafta önce Venedik‘te gondol sefasındaydım:)
Eee peki neden gidip gördüklerini, deneyimlediklerini yazmıyorsun, bir tembellik yapıyorsun,

diye sorarlar adama !

Çok ta haklılar:)
Haydi o zaman yaşanılanları yazma zamanı…
Yurtiçi 19 Haziran 2017

Kuşadası – Şirince Gezi Notlarım

Kuşadası’nın adı neden Kuşadası diye düşünürdüm hep, küçükken de sadece kuşlar yaşıyor sanırdım:) Bu yaşıma kadar, bu kadar gezmeme, seyahat etmeme rağmen nedense hiç gitmedim Kuşada’sına… İşte kısmet bugüneymiş:)

Peki gerçekten adı neden KUŞADASI? 
Benim gibi merak edenler varsa; Ortaçağlarda Venedik ve Cenevizliler buraya “Scalanova” (Yeni İskele) adını vermişler. 1413 yılında 1. Mehmet Çelebi zamanında Osmanlılar tarafından ele geçirilince içinde pek çok kuş yuvası bulunan Güvercin Ada’sının olmasından dolayı adına o zamanlar Kuşadası denilmiş.

Gezi, Yurtdışı 6 Mayıs 2017

En Küçük İskandinav Ülkesi: Danimarka / Kopenhag

Bazen düşünüyorum da hiç bilmediğim ülkelere yeni şehirlere gidip keşfetmek iyi mi gerçekten, yoksa hep bildiğim aşık olduğum, yollarını hatta marketlerini bile ezberlediğim yerlere mi gitmeliyim yeniden yeniden acaba?

Bu son Kopenhag tatili dönüşümde uçakta uzunca düşündüm bu mevzuyu ve dedim ki belkide hiç bilmediğim, soğuk bir Danimarka şehrine gitmektense 4-5 kez gittiğim Berlin’e, Londra’ya, Barcelona’ya gitsem daha çok mutlu olmaz mıydım diye?

Yurtiçi 24 Nisan 2017

Eskişehir’de Dolu Dolu 2 Gün

Anadolu’nun son yıllarda yükselen yıldızı Eskişehir… İstanbul veya Ankara’dan haftasonu 2 günlük kısa bir gezi ile gidip çok keyifli bir haftasonu geçirebileceğiniz güzel gezilesi şehir. Arkadaşımın düzenlediği 1 gece konaklamalı, çocuklu ve bol gezmeli bir tura katılarak yeni Eskişehir’i keşfettim. Hem tren yolculuğu yapmak, hem kısa süreli şehirden uzaklaşmak bana çok çok iyi geldi.

İşte sizlere “Eskişehir” turumuzun notları;

Gezi, Yurtdışı 7 Şubat 2017

Mamma Mia Miami!

Mamma Mia en eğlenceli Abba şarkısı bence, sizce de kelime olarakta söylemesi çok eğlenceli değil mi?  Miami uçak biletini aldığımdan beri ağzımda sürekli bir Mamma Mia durumu:)