Yurtiçi arşivleri - Eylemmania
İlgili Kategori

Yurtiçi

Yurtiçi 19 Haziran 2017

Kuşadası – Şirince Gezi Notlarım

Kuşadası’nın adı neden Kuşadası diye düşünürdüm hep, küçükken de sadece kuşlar yaşıyor sanırdım:) Bu yaşıma kadar, bu kadar gezmeme, seyahat etmeme rağmen nedense hiç gitmedim Kuşada’sına… İşte kısmet bugüneymiş:)

Peki gerçekten adı neden KUŞADASI? 
Benim gibi merak edenler varsa; Ortaçağlarda Venedik ve Cenevizliler buraya “Scalanova” (Yeni İskele) adını vermişler. 1413 yılında 1. Mehmet Çelebi zamanında Osmanlılar tarafından ele geçirilince içinde pek çok kuş yuvası bulunan Güvercin Ada’sının olmasından dolayı adına o zamanlar Kuşadası denilmiş.

Yurtiçi 24 Nisan 2017

Eskişehir’de Dolu Dolu 2 Gün

Anadolu’nun son yıllarda yükselen yıldızı Eskişehir… İstanbul veya Ankara’dan haftasonu 2 günlük kısa bir gezi ile gidip çok keyifli bir haftasonu geçirebileceğiniz güzel gezilesi şehir. Arkadaşımın düzenlediği 1 gece konaklamalı, çocuklu ve bol gezmeli bir tura katılarak yeni Eskişehir’i keşfettim. Hem tren yolculuğu yapmak, hem kısa süreli şehirden uzaklaşmak bana çok çok iyi geldi.

İşte sizlere “Eskişehir” turumuzun notları;

Gezi, Yurtiçi 20 Eylül 2016

Çok Güzelsin Kuzguncuk…

Bayramlar, tatiller bitti… Koskoca yaz bitti… Deniz, güneş, kum üçlüsü ile zor da olsa vedalaştık:) Sizi bilmem ama ben bildiğiniz depresyonun eşiğindeyim. Her tatil dönüşü birkaç gün kendime gelemediğim, eve kapanıp düşüncelere daldığım doğrudur. İşte gene böyle bir gün oturmuş düşünürken attım kendimi Kuzguncuk sokaklarına.. Kendinize gelmenizin en iyi yolu, kendinizi sevdiğiniz sokaklardan birisine atmanızdır.

Gezi, Yurtiçi 9 Ağustos 2016

Havada Şarap Kokusu Var

Mürefte‘deki evimi sevmemin nedenlerinden biri de evimin yakınlarımda birçok şarap üreticisinin ve üzüm bağlarının olması. Etrafım şarap mahzeni ile dolu, adeta havada şarap kokusu var:)

Gezi, Yurtiçi 23 Haziran 2016

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya’ya asıl gitme nedenim hayatımda ilk defa balona binecek olmamdı. İyi ki de böyle bir tecrübeyi yaşamışım, bir daha biner miyim ondan çok emin değilim:)) Ama en azından bir kere balon turu yaptım ve çok keyifli anılar biriktirdim. Bütün detayları sizler için yazdım.

Gezi, Yurtiçi 13 Haziran 2016

Kapadokya Otel Önerileri

Kapadokya’da son yıllarda konaklamada o kadar çok otel açılmış ki, kalacağınız yere karar vermek çok zorlaşmış. Kapadokya otellerinin bir çoğu da hem güzel, hem tasarım.. Tabii turizm açısından çok sevinidirici bir durum ama benim için bir kabus oldu. Neden mi, işte Kapadokya rehberi için hazırladığım Kapadokya otel hikayem…