Geçtiğimiz hafta İstanbul’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Coffee Festival‘ine çok büyük bir ilgi vardı. Her geçen sene hem festival yapılan mekan büyüyor, hem de katılımcı sayısı ve ilgi artıyor. Gelecek yıl festivalin nerede yapılacağını şimdiden merak etmeye başladım doğrusu:)

06-09 Ekim 2016 tarihleri arasında, günde her biri 4 saat olmak üzere iki seans olarak gerçekleştirilen İstanbul Coffee Festival ‘ine ben ilk günü ilk seansda gittim. Festivalin ilk saatleri olmasına rağmen kalabalık ve hareketliydi. Küçükçiftlik parkında açık alanda yapılan ve birçok firmanın katıldığı festival oldukça renkli geçti.

Sadece kahve standlarının olmadığı, içinde “Demleme Barı” , “Türkiye Kahve Şampiyonası”, “Seminer- Workshop”, “Müzik” gibi bir çok etkinliğin olduğu festival gibi bir festival oldu..

Festivalde kimler vardı derseniz olmayanları saymak çok daha kolay olur:)  Aslında olmayan da pek yoktu aklınıza kahve ile ilgili gelebilecek kahve devi tüm firmalar festivaldeydi. Standların bir çoğu çok şık ve renkliydi.

Bende en çok iz bırakanlar ise;

Federal Coffee Company standı ve sloganları “Lanet olası Federaller”

Starbucks standının içindeki eğlenceli fotoğraf kabininde Starbucks önlükleri ile kısa bir gif video çekimi

img_8383

– Sarı renkli hareketli maketi ile en eğlenceli ve renkli stand olan Zihni Sinir.

– Kafeingo çalışanları.. Bence en güler yüzlü sıcak çalışanların olduğu yerdi.

-Yeşil alanda minderlerde harika kahveler içerek müzik keyfi yapmak, videolar izlemek. Çok güzel bir sahne kurulmuştu ve canlı performanslar vardı.

img_8368

Ve içtiğim en iyi kahveler;  Walter’s Coffee, Kafeingo, Federal Coffee

Ben önümüzdeki yıl yapılacak kahve festivalini sabırsızlıkla bekliyorum. Gerçekten katılanlar hem ortamdan çok keyif aldılar, hem de harika kahveler içtiler. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler.

https://youtu.be/O9-ovmM4MR8