Kapadokya ‘ya yıllar önce ilk gidişimde de farklı bir duygu hissetmiş, ordan da değişik hislerle dönmüştüm. Bu gidişimde de aynı duygularla döndüm. Belki tarihi, belki eşsiz doğası içine çekiyor insanı. Kapadokya’ya giden kiminle konuşsam herkesde hep aynı duygular…

Aylar öncesinden iki kız arkadaşımla beraber bir akşam yemeği sırasında kaç yaşımıza geldik balona bile binmedik yahu olacak iş mi diye konuşurken THY’den Nevşehir’e gayet uygun fiyatlara uçak biletlerimizi alırken bulduk kendimizi.

İlk önce balon turu yapacağımız firmayı araştırdık ve arkadaşım bir kaçı ile yazışarak Ürgüp Balloons ‘dan rezervasyonumuzu yaptırdı. Otelimizi Booking.com’dan, arabamızı da Sixt’ten ayarlayıp tatilimizin başlayacağı anı beklemeye başladık:)

kapadokya-büyülü-şehir

Kapadokya’da kalmak istediğim üç otel olduğundan ve hepsinde birden kalamayacağımdan diğer ikisine yemek rezervasyonu yaptırdım en azından otelde kalamasam da yemeğe gider ortamlarını görürüm diye düşündüm:) Kapadokya otelleri ile ilgili detaylı yazımı yakında paylaşacağım. Sonuç olarak biz Millstone Cave Suites ‘de kaldık. Çok da iyi yaptık:)

Tabii ki Kapadokya’ya asıl gidiş amacımız balon turu yapmak olduğundan, balon maceramı ve tüm yaşadıklarımı Kapadokya’da Balon Turu yazımda okuyabilirsiniz. Bu büyülü şehire kadar gitmişseniz sakın balona binmeden dönmeyin derim..

Biz araba kiraladığımız için çok rahat ettik. Uçhisar, Göreme, Ürgüp, Avanos, Nevşehir hepsine arabayla kolaylıkla ulaştık. Bölgede araba kullanmak hem manzara açısından çok keyifliydi hem de hiç trafik olmaması açısından.

kapadokya

Şehirde zaten mekanlar harika, her yer taştan.. Taş evler, taş oteller, peri bacaları,vadiler.. Bir de üstüne yanımda harika fotoğraf çeken birisi olunca çok güzel kareler çıktı. Hepsini çok sevdiğim için paylaşmadan duramıyorum:) Buradan fotoğraflarımı çeken, çocukluk arkadaşım “Evren Soysal Akgül”e sonsuz teşekkürler.. Henüz fotoğraf çekme konusunda çok yeni ama çok da yetenekli siz de kendisini  byewr instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Evet aslında Kapadokya ile ilgili küçücük bir not yazacaktım ama gene aldım başımı gittim. Böyle sevdiğim tatiller, sevdiğim yerler sonrası tek yazı kesmiyor işte beni:) Diğer Kapadokya yazılarımda görüşmek üzere..