Galata’nın sokaklarını oldum olası sevdim. Yokuşlarını, kaldırım taşlarını, değişik tarzda dükkanlarını… Hiçbir müzik aleti çalmamama rağmen, müzik aletleri satan sokağını hep sevdim, hep gezmekten keyif aldım. İşte Lunapark Shop da sevdiğim Galata’nın tam kalbinde…

Yakın bir arkadaşım son günlerde Galata’da Lunapark adında bir butikten bahsedip duruyordu. Üstelik sahipleri de onun arkadaşları. Seni Lunapark Shop‘a götüreceğim, arkadaşlarımla tanıştıracağım ve çok seveceksin, bayılacaksın deyip duruyordu. Ben de bu Lunapark neyin nesi diye merak ettim . Haydi gidelim dedim hiç araştırmadan, hikayesini okumadan.

Murat Tamgüç ile farklı bir mekanda bir fotoğraf çekimi sırasında tanışma fırsatı buldum. Daha mağazaya gitmeden yaratıcılarından birisi ile tanışmak Lunapark hakkında biraz fikir sahibi olmamı sağladı tabii:) Murat Tamgüç hem yetenekli hem de eğlenceli bir kişilik. Kısa bir sohbetten sonra soluğu arkadaşımla beraber Galata’da aldık.

eylemmania-trend-postasi-lunapark-shop

2010 yılında Murat Tamgüç ve Bertan Berk tarafından açılan Lunapark Shop, Galata’da Serdar-ı Ekrem sokakta, ‘Turkish Very Much” konsepti üzerine kurgulanmış bir mekan.

Ben dükkana ilk girdiğimde farklı bulduğum çantalara, t-shirtlere şöyle bir bakıp, çalışan kıza bunlar ithal mi diye sordum. Sorumu biraz yadırgamış bir ses tonu ve yüz ifadesi ile hepsi yerli, Türk tasarımcılarına ait diye cevap verdi. O zaman dükkanın hikayesini öğrendim ve daha çok sevdim. Hatta o sıra gözüm kapıdaki “Turkish Very Much” yazısına iliştiğinde dükkanın bu konsept üzerine kurgulandığını geç de olsa anladım:)

Genç yeni mezun tasarımcılardan, yurtdışında ödüllü tasarımcılara kadar birçok Türk tasarımcının ürünlerini bulmak mümkün Lunapark’ta. Takı, dekorasyon, tekstil, kırtasiye, kısacası aklınıza ne gelirse var burada.
eylemmania-galata-tasarim-urunler-lunapark-shop

İstanbul’a gelen turistlere kültürümüzün izlerini taşıyan ürünler sunmayı hedeflemiş Lunapark Shop. Ayrıca Türkiye’ye mal olmuş, çocukken sevdiğimiz, sahiplendiğimiz ve sonrasında unutamadığımız Uludağ Gazoz, Alaeddin Kızlı Sardalya, Ece Ajanda, Mabel, Kurukahveci Mehmet Efendi gibi ürünleri kapsamına alırken, diğer yandan Sema Karcı, Ümit Aybek, Zerger, gibi birçok ünlü tasarımcı ve markanın düzenli olarak yenilenen takı koleksiyonlarıyla tasarımı moda ile birleştirmiş.

Çok samimi ve sıcak bir dükkan. İçine girdiğinizde kendinizi kaybedeceğiniz, saatlerinizi geçireceğiniz cinsten:)

Ayrıca tasarım ürünler denildiğinde hemen aklımızda pahalı olacakları gibi bir algı oluşuyor. Evet ürünler tasarım, ama herkesin alabileceği uygun fiyatlarda birçok ürün bulmak mümkün. Orijinal, her yerde olmayan ürünlere sahip olmak ve keyifli zaman geçirmek istiyorsanız Lunapark’a mutlaka gidin. Aynı zamanda internetten online satış mağazaları da var. Ama ben gidin ve Galata’nın sokaklarının tadını çıkartın, bu dükkanda bir kendinizi kaybedin derim..

img_7516