Mekan | Eylemmania
İlgili Kategori

Mekan

Mekan 25 Mayıs 2017

AKALİ HAMBURGER İSMİ KADAR GÜZEL

Bundan bir kaç ay önce bir arkadaşım sana bir yer önereceğim mutlaka gitmelisin hayatımda yediğim en iyi hamburger demişti. Alla alla o kadar iddialısın hayatında yediği en iyi hamburgerci hemde Maçka’da demiştim…

Mekan 5 Nisan 2017

Jerry’s Hot Dog Nişantaşı

Amerikan Hastanesi çevresinde bulunan küçük büfeleri, ayak üstü yenilen yemekleri, o kısacık sıcak sohbetleri hep çok sevmişimdir. Tam hastanenin karşısında bulunan Jerry’s Hot Dog ‘da o yerlerden birisi işte:) Harika sandviçleri ve özel sosları ile sonunda geçen hafta tanıştım:)

Mekan 20 Mart 2017

Ne Yaptın Asuman!

Asuman bu yaşıma kadar benim için sadece bir Mirkelam şarkısı oldu. Ne yalan söyleyim pek de sevmezdim Mirkelam’ın bu şarkısını. Sadece “ne yaptın asuman” diye bağırdığı yeri seviyorum:) Bir kaç hafta önce Moda’da yeni açılan DEM’e gittiğimde yan dükanında gördüm Asuman‘ı. Hemen girdim sıcak kapısında içeriye, hikayesini öğrenmeye:)

Mekan 10 Mart 2017

Moda’ya DEM geldi…

Bilenler bilir ben Kadıköy-Moda doğumluyum. Ve bundan dolayıda çok mutluyum. Bütün çocukluğum moda parkında, moda sahilinde geçti. Güzel bir çocukluğum oldu benim, en az Moda kadar güzel… Çocukluğumda ki tek eksiğim ise aile büyüklerim oldu… Anneannem, dedelerim ben daha doğmadan göçüp gitmişlerdi. Sadece çocukluğumdan bildiğim bir tek babaannem vardı.  

Mekan 28 Şubat 2017

Anda Karaköy ‘e Gitmelisin

Kahvaltı bir çoğumuz için günün en güzel, en eğlenceli öğünü. Aynı zamanda bilim adamları da sabahları yapılan kahvaltının enerji verdiğini, metabolizmayı hızlandırdığını bıla bılasını sürekli belirterek en önemli öğünün kahvaltı olduğunu sık sık dile getiriyorlar. Madem kahvaltı bu kadar özel o zaman bizde kahvaltılarımızı “Anda Karaköy” gibi özel, keyifli yerlerde yapalım, bol bol yiyelim hem bilim adamları rahatlasın hem de midemiz bayram etsin:)

Mekan 6 Ocak 2017

Basta Street Food & Bar – İstanbul Kadıköy Caferağa’da… Gitmelisin!

Geçtiğimiz bahar aylarında yakın bir arkadaşım “Kadıköy’de kuzenim bir mekan açtı, çok lezzetli mutlaka gitmelisin ve yazmalısın” dedi. Tabii araya yaz girdi başka işler, mekanlar derken unuttum gitti. Geçtiğimiz hafta Kadıköy Caferağa spor salonunda oğlumun basketbol maçına gittim, çıkışta herkes aç bir yerlere yemeğe gitme derdinde programlar yapılıyor ve orada ayrı 2-3 kişiden burada “Basta” diye bir yer var mutlaka oraya gidelim yemekler harika dediklerini duydum. Biz apar topar giyinip yemeğe gitmeden ayrılmak zorunda kaldık ama Basta’yı merak ettim. Meğer ben gidene ve yazana kadar Basta  Caferağa ‘da çoktan meşhur olmuş bile:) Evet aylar önce arkadaşımın bana söylediği kuzeninin mekanı meğersem “Basta Street Food & Bar” imiş:) Tabii ben hemen Basta’da aldım soluğu…Basta Caferağa ‘da yeni bir soluk!