Moda çok özeldir benim için, belki doğduğum yer olması belki çocukluk fotoğraflarımın çoğunun moda parkında çekilmiş olması bilemiyorum. Ne zaman yanlız hissetsem kendimi ne zaman çocukluğumu özlesem moda’da buluyorum kendimi.Moda’da kahve içmeniz için 3 mekan önereceğim. Ben bu sıralar üçüne de sık sık gidiyorum. Her birininin yeri, tarzı farklı bence.

Bunlardan ilki “Kemal’in Yeri” Caferağa, Ferit Tek Sok. No:34, Kadıköy adresinde. Yıllardır Moda sahili’nde çay bahçelerinin hemen yanında. Burayı güzel yapansa bence sevimli masaları ve denizin üstünde olması. Yoksa kahveleri, çayları, simitleri çok bildik ama o ortamda bir Türk kahvesi içmek, o yeşille mavininin ortasında kalmak işte bütün mesele bu aslında:)

Cafe Kemal‘in girişinde harika bir yeşillik sizi karşılıyor. İki katlı mekanda giriş katında küçük masalar, alt katında biraz daha geniş masalar bulunuyor. Denize karşı, kuş sesleri içinde çayınızı, kahvenizi içmek isterseniz, buyrun Kemal’in yerine..

İkinci önereceğim mekan ise Moda caddesi üzerinde yer alan “Page Cafe& Gallery” Caferağa, Moda Cd. 211-1, 34710. Page Cafe’nin ortamı ve kahveleri çok özel. Yaklaşık iki yıldır Moda’lı, bahçesinde herkes tanıdık tam bir mahalle semt kahvesi havası esiyor.

Avustralya kahvesi Julius Meinl kullanılıyor. Karaköy Karabatak’tan alıyorlarmış kahvelerini. Anadolu yakasının Karabatak’ı bir nevi:) Ancak itiraf etmeliyim Moda’lıyım diye demiyorum Karabatak’tan daha güzel hazırlıyorlar bence. Kreması normalde soğuk servis edilen brauner kahvesinin burada kreması sıcak olarak hazırlanıyor. Benim favorim Viyana’lı Large Brauner kahvesi oldu, mutlaka deneyin derim. Double espresso ve sıcak krema ile hazırlanıyor. Page Cafe her gün akşam saat 23:30’a kadar servis veriyor. Yemek olarak fazla alternatif yok pizza- jumbo tostlar ve simitler dışında birşey bulamazsınız. Yani bence Page Cafe  tam bir çay&kahve mekanı. Ayrıca çaylarıda özel Tikina çayı. Fiyatları merak edecek olıursanız kahve ve yeşil çaylar 8/9 TL civarlarında gayet makul.

Her oturan öyle kolay kolay kalkamıyor Page Cafe’den… Wifi olması nedeni ile saatlerinizi keyifle geçirebileceğiniz bir mekan. Tabii ki bu sıcaklarda dışarıda oturmak keyifli ancak kafenin içerisi de çok renkli. Aynı zamanda galeri olduğundan iç mekanda da çok güzel sanat eserleri bulunuyor. Gidip görün derim.

Son olarak da güzel bir kahve molası için gene Moda caddesi üzerinde yer alan “Naan Bake Shop” u öneriyorum. Adresi, Caferağa Moda Caddesi 113/B 34710 Page Cafe ile aynı sırada bulunuyorlar.

Burası aslında cafe den çok bir fırın. Ama bence güzel kahve&çay içip, taptaze yeni pişmiş bir tatlı yemek için çok ideal bir ortamı var.

Kahveleride gayet lezzetli, özellikle benim içtiğim corlado en az Barselona’  da içtiklerim kadar iyiydi:) Ne içelim derseniz corlado’yu tavsiye ederim. Naan Bake Shop yaklaşık 1,5 yıldır Moda’da ve haftanın her günü açık. Özellikle ekmekleri harika, cevizli üzümlü tam buğday ve köy ekmeğine bayıldım. Ekmekler ve pastaları üst katlarında bulunan kendi fırınlarında pişiyor.

Unsuz çikolatalı pastası ve kahvaltısı bence denenmeli. Menüsüde oldukça zengin atıştırmalıklar, taş fırından pizza/lahmacun, salata, makarna ve sandviç çeşitleri gibi gayet fazla alternatif var. Ayrıca keşkek ve dağ köftesinde iddialı olduklarını söylüyorlar:)

Fiyatlar da gayet makul, kahve ve bitki çayları  7-8 TL civarlarında. Ekşi mayalı köy ekmeği 12 Tl, diğer cevizli, tahıllı ekmekler 8/9 TL Ayrıca ben henüz gitme fırsatı bulamadım ama kahvaltı tabağında bulunanları menüsünden okuduğumda bir gözüm dönmedi değil:) Bal, kaymaktan köy tereyağına kadar herşey var benden söylemesi. İster kahveye ister kahvaltıya gidin NaanBake Shop’a pişman olmayacaksınız:)

IMG_6255