Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı’nda açılan Room and Rumours çok kısa süre içinde herkes tarafından bilinen, duyulan popüler bir mekan haline geldi. Son bir kaç hafta içinde bana da gittin mi Eylem?, nasıl bir yer olmuş diye soran bir çok arkadaşım oldu. Bence bu kadar kısa süre içinde popüler olmasının en büyük nedeni, açan kişilerin moda dünyasından tanınan isimler olması.

Room and Rumours Farklı

Evet mekan Başak Dizer ile Deniz Marşan‘ın imzasını taşıyor. Modacı ve stilist olan ikili sadece konsept mağaza yapmamış, aynı zamanda bar ve restoranla farklı güzel bir mekan da yaratmış.

Benim gidişim, mağazayı bulmam biraz olaylı oldu aslında; Nişantaşı Mim Kemal Öke Caddesi’nden Vali Konağı Caddesi’ne doğru çıktım, nasıl yağmur yağıyor her yer çamur. Tam yerini bilmediğim için internetten numarasına bakıp Harbiye tarafına doğru yürümeye başladım uzun bir yürüyüşten sonra ters yöne gittiğimi düşünerek geri döndüm bu arada mağazayı aradım ancak telefonları açan kimse olmadı. Vali Konağı caddesinde bir o tarafa bir bu tarafa deli yağmurda yürüyen bir tip düşünün…:) Tam vazgeçmek için durmuşken arada gördüm. O noktada durmasaydım yine Room and Rumours ‘u görmem mümkün değildi sanırım. Açıkçası ben girişini çok renksiz buldum zaten tam yol üzerinde olmadığından mekanı görmek bir parça zor. Daha doğrusu yol üzerinde ama içeride kalıyor girişi, önünde bir yönlendirme de olmadığından bulurken zorlanacaksınız eminim. Yani benim Room and Rumours ‘a gidişim biraz zorlu oldu:)

Ama mağazaya girer girmez giriş katında gördüğüm takılarla hemencecik kendime geldim:) Mekan 3 kattan oluşuyor, giriş katında hem kendi tasarımları hem yabancı markalardan koleksiyonlar var. Bot, yılbaşı için hediyelik eşyalar, takı, elbise, bluz, kaban her türlü değişik kıyafet ve aksesuar bulmanız mümkün. Üstelik hem erkek hem kadın için. Hatta kask bile var:) Valla motor ehliyetim çantamda öylece duruyor böyle şeker kasklar görünce hadi artık Eylem demiyor değilim! Ya da işe önce kask alarak mı başlasam acaba:)

room-rumours-nisantasi-yeni-mekan-eylemmania

Neyse mağazaya geri dönersek; böyle küçük küçük eğlenceli mum, gözlük, saat, tabak gibi şeyler dışında güzel ve farklı kıyafetler de var, mesela ben bu paltoya bayıldım. Zaten yıldız çok severim bence yıldız detayı kıyafete çok yakışıyor.

Bir de takı olarak Meltem Tahrancı ve Luna Merdın‘in harika tasarımları vardı. Ben Luna Merdın’den bir şahmeran aldım. Tam doğu ezgileri taşıyan yeni bir şahmeranım oldu:) Bilmeyenler için Luna Merdin’in de hikayesinin başlangıcı Mardin. Bu nedenle tasarımlarında eski mediniyetlerden esinleniyor. Luna, Roma mitolojisinde ay tanrıçası anlamına geliyormuş. Merdin’de günümüzde de yöre halkı tarafından da sıkça kullanılan Mardin’in eski adı. Böyle bir kısa bilgiden sonra tekrar gelelim Room and Rumours ‘a.

 

Room and Rumours Keşfedelim

Mekanda giriş katının altında gene kıyafetler var (gece elbiseleri ağırlıklı), oradan bir kat daha aşağısında restoran, bar bölümüne açılan bir kapısı var. Aynı zamanda akşam saatleri yani mağaza kapalı olduğu zamanlar veya mağazaya hiç girmek istemeyenler için restoran kısmına ayrı bir giriş yapılmış. Ben mağazanın içinden restorana geçtim.

İlk kapıyı açtığımda ağzımdan waaow diye bir yorum çıktı. Gerçekten barı ve cam tavanı ile çok şık bir yer olmuş, ben bayıldım. Oturduktan sonra bahçesini gördüm tabii hava soğuk olduğu için kapalıydı ama eminim 3-4 ay sonra o bahçede oturmak için insanlar günler öncesinden rezervasyonlar yapacaklar…

Yemek fiyatları yüksek, hatta Nişantaşı ortalamasının biraz daha üstünde diyebilirim. İki kişi için ortalama 200-220 TL gibi. Benim yemek için başka bir yere programım olduğundan birşeyler içip çıktım. Lezzetleri ve sunumlarını bilemiyorum ama Zomato yorumlarından okuduğuma göre oldukça iyiymiş. Dünya mutfağı,  10:00 – 01:00 saatleri arasında açık. Bazı akşamlar partiler, canlı müzik performansları oluyormuş. İnternet veya Instagram hesaplarından takip ederek öğrenebiliyormuşuz…

eylemmania-room-rumours-nisantasi

Ben restoranın ortamına, barına ve cam yapraklar düşmüş cam tavanına bayıldım. Yemek yerken kafanızı kaldırdığınızda gökyüzüne bakmak oldukça keyifli. Velhasıl ben Room and Rumours ‘u beğendim hem mağaza kısmı hem restoranı güzel olmuş. Ama bence restoran asıl süksesini bahar, yaz aylarında bahçesinde yapacağa benziyor.

Ama bence o kadar beklemeyin siz şimdiden bir gidip bir görün derim…