Sezon bitmeden ve tiyatro oyunları tatile girmeden son bir oyun daha izlemenizi öneriyorum ve sizlere geçtiğimiz hafta izlediğim “Pencere” isimli oyunun detaylarını yazıyorum.

Havaların ısınması böyle güzel oyunlar için birşey değiştirmediği için biletler satışa çıktığı an tükeniyor, acele etmelisiniz.

Orijinal Adı Skylight olan Haluk Bilginer tarafından çevirisi yapılan oyun da Esra Bezen Bilgin (Kyra), Haluk Bilginer (Tom) ve Kürşat Demir (Edward) oynuyor. Oyun çoğunlukla Tom ve Kyra arasında geçiyor.  Farklı dünya görüşleri olan ve yasak ilişki yaşayan bir kadın ve bir adam… İlişkilerinin bitmesinden 3 yıl sonra Tom’un Kyra’yı ziyaret etmeye karar verdiği o soğuk gecede, tüm yargılarından kurtulup yeni bir hayat kurabileceklerini düşünüyorlar. Ama verdikleri mesaj ve hayata farklı bakış açıları olduğu ortaya çıkıyor. Oyunda verilen mesajlarda ve duygularda kendinizden bir çok şey buluyorsunuz. Ara ara komik olan ara sıra düşündüren oyun bir parça uzun sürüp bazı tekrar eden repliklerden sıkılmış olsam da Haluk Bilginer’in oyunculuğu için izlenir diyorum.

Aynı zamanda farklı hayat görüşlerimizin bazen en yakınımızla bile aramızda ne kadar uçurumlar yarattığını bu oyunla tekrar hatırladım…

Moda’da ki Oyun Atölyesi ve Zorlu Performans sanatları, Mall of İstanbul MOİ Sahne’si gibi çeşitli mekanlarda oyunu izlemeniz mümkün. Biletlerine Biletixden, Oyun Atölyesi biletlerine ise Oyun Atölyesi ‘nin kendi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ben özellikle dekora bayıldım hem dolu dolu olması hoşuma gitti, hem de ocağın çalışması, suyun akması gibi gerçekçi detayların yer almasını sevdim.

19-Mayıs 20:30 – Mall of İstanbul

23 / 24 Mayıs  20:30 Oyun Atölyesi

Oyun atölyesi online bilet satışı ise etkinlik günü saat 14:00 ‘e kadar yapılmaktadır.

Bilet fiyatları Biletix’de 67 TL, Oyun Atölyesinde 60 TL.

2 perde olan oyun toplamda 130 dakika sürüyor.

Herkese şimdiden iyi seyirler.