Roma hakkında yazılan yazılarda veya Roma’ya giden kişiler tarafından Campo de’ Fiori’ de kurulan pazardan pek bahsedilmediğini farkettim. Sanırım Roma’da öncelikli görülecek bir çok tarihi yerin olmasından kaynaklanıyor bu durum. Ancak ben derim ki, yarım gününüzü mutlaka bu şirin pazar yerine ayırın.

Öyle çok büyük bir pazar değil, küçük ve sevimli. İçerisinde ağırlıklı olarak meyve-sebze-çiçek satışı yapılıyor, sabah saat 09:00 ile öğlen saat 14:00 arasında açık. İçerisi çok renkli görüntülere sahip. Meydanın ortasında kurulu bir pazar yeri ve çevresinde de bir çok keyifli restoranlar var.

Pazarın içinde dolanmak zevkli çünkü değişik ürünler satan tezgahlar ve ilginç satıcılar var. Bunlardan bir tanesi de bu arkadaş 🙂

Aynı zamanda pazarın çevresinde müzik yapanlar, şarkı söyleyenler veya dans edenleri de görmeniz mümkün. İçinize enerji dolsun isterseniz birkaç saatinizi bu pazara ayırın.

Diyelim ki yazdıklarımdan ve videolardan etkilendiniz, Campo de’ Fiori‘ye gitmeye karar verdiniz. O zaman bir de size yemek yemeniz için bir mekan önerisinde bulanacağım.

IL Brıllo Parlante meydanın çevresinde bulunan restoranlardan birisi… Hem yemekleri harika, hem de çalışanlar çok güler yüzlü… Ben sevdim, siz de tavsiye ederim.