Sonunda bahar geldi, hava miss. Genç kızlığımın geçtiği, büyüdüğüm Bağdat Caddesi‘nde paşa gönlüm ve ben keyifle dolaşıyoruz. Dedim ki şöyle güzel bir sabah kahvesi içeyim ama farklı bir yerde olsun, hep gittiğim yerler olmasın. Suadiye’de eski evimin ara sokaklarında dolanırken Mücahit sokağın (eski küçük Zara’nın sokağı) girişinde şirin bir kafe buldum.

İsmi Voi, içerisi küçük fazla oturma yeri yok ama bence böyle olduğu için çok sıcak Suadiye Voi. Menüsünde hafif yemekler var, salata-tost gibi, ama asıl menüde dikkat çekenler çay çeşitleri ve özel kahve sunumları.

 

eylemmania-voicafe

Nefis bir cappuccino içerken Voi ‘nin ortaklarından Onur Gülsunar ile sohbet etme fırsatım oldu ve cafenin bir yıldan uzun süredir açık olduğunu öğrendiğimde şaşırdım nasıl hiç farketmedim diye. Bu sırada değişik bir  sistemde yapılan buzlu bir kahve ikram edilirken 300 gram kahvenin saniyede bir defa damlayarak kahveyi ıslattığı filtreleme sistemi ile makinanın altında birikmesi ve işlemin uzun sürede tamamlandığı gibi güzel bilgiler de edindim. İşte bu işlemi yapan cold brew ve nefis buzlu kahve.

Buzlu kahvemi de içip serinledikten ve harika bir ortamda kitabımı okuduktan sonra kafeden ayrıldım. Ah tabii bir de diyet yapmasaydım da tatlı büfesinde nefis gözüken tatlılardan yiyebilseydim:( İlk fırsatta tekrar gideceğim bu sefer çaylarını denemeyi ve tatlılarından yemeyi düşünüyorum.

Size de küçük bir not; Bağdat Caddesi’nde hep aynı bilinen yerlere gitmeyin, bu ara sokakta gizli kalmış VOİ’ye gidin pişman olmayacaksınız.

eylemmania-voicafe-cake