O la la.. Amerika ve özellikle de Miami seyahatime sayılı günler kaldı. Nedense sözkonusu Amerika olunca bir başka mutlu oluyorum. Havasından mı suyundan mı yoksa koskoca okyanusu geçiyor olmaktan mı bilinmez:)

Florida Miami

Biz gene aylar öncesinden yarıyıl tatili için çocuklarla gitmek üzere Miami uçak biletlerimizi aldık. Çaktırmayın ama çok seviyorum ben bu Sömestr tatili olayını:p Uzun oluyor ya hep böyle uzun tatil programları yapabiliyorum. Geçen sene de Tokyo’da geçirmiştik 10 günümüzü harikaydı….

eylemmania-miami-florida-amerika-somestr-tatilliBu haftasonu da 12 günlük Florida Miami tatilimiz başlıyor. Neler yapmayı planladım, nerelere gitmek istiyorum, Miami hakkında araştımalarım neler sizlerle paylaşmak istedim. Tabii ki gelince çok daha detaylı bir Miami yazısı yazacağımdan şüpheniz olmasın:)

Florida Miami konaklama ipuçları

Öncelikle kalacak yer olarak Southbeach’de çok alternatif var. Booking.com’dan ve arkadaşlarımın tavsiyelerinden yola çıkarak 1 Hotel South Beach oteli pek beğendim. Uygun fiyata ve şansa yer bulabilirseniz gitmeden mutalaka bakın derim. Hemen onun karşısında sahile paralel daha uygun fiyatlı “The Gates Hotel South Beach – a Doubletree by Hilton” bulunuyor. Bence fiyat ve lokasyon olarak çok iyi bir otel. Yürüyerek 2 dakikada sahilde olabileceğiniz sabah yürüyüşleri yapabileceğiniz harika lokasyonlar. Bana nerede kalacağımı soracak olursanız gene bir çok otel araştırıp evde kalıyorum diyeceğim:) Birlikte gittiğimiz arkadaşlarımızın kuzeni Miami’de yaşıyor orada onun evde kalacağız. 

 

Miami’ye kadar gitmişken herkes Orlando’ya da gidiyor. Miami’den yaklaşık 4 saat sürdüğü için bir çok tur programları ikisini birden sunuyor. Ama nedense biz gitmeyi düşünmüyoruz. Giden bir çok kişi Walt Disney World ve Nasa gezisi dışında şehirde hiç bir ruh olmadığını söylüyor. Bizim ailede de neyse ki Disney park ve Nasa meraklısı kimse yok 🙂 Durum böyle olunca biz araba gezi hakkımızı Key West’den yana kullanmaya karar verdik. Amerika kıtasının en güney noktasında bulunan Key West ; plajı ,gece hayatı , ve muhteşem gün batımı ile görülmeye değer şirin bir yermiş… Beni en çok heyecanlarndıran kısmı ise Key West’e doğru yapacağım araba yolculuğu. Çünkü Key West’e ulaşmak için yapılmış olan Seven Mile Bridge köprüsü 11 kilometre uzunluğunda dünyaca ünlü bir köprü imiş. Okyanus üzerinden giderken mercan adalarını görmeniz ve o heyecanı yaşamanız gerekir diyorlar. Bakalım bizde bu meşhur US-1 S üzerinde yolculuk yapmak için sabırsızlanıyoruz. Şimdilik bu foto ile yetinin ama inşallah kendi çekeceğim harika  Seven Mile Bridge fotoğraflarım olacak…

Key West – Miami arası yaklaşık 3-3,5 saat sürüyormuş. 1 gece kalmayı planlıyoruz. “Casa Marina Beach & Resort Club Waldorf Astoria” diye bir otele rezervasyon yaptırdık. Plaja 2 dakikalık yürüme mesafesinde olması tercih sebebimiz oldu. Key West’in en meşhur caddesi Duval Street’miş. Bu caddesinde ve renkli sokaklarında dolaşmayı planlıyoruz.

Miami için bir çok arkadaşım restoran ve alışveriş merkezi ismi verdi ama onları gidip deneyimledikten sonra yorumlarımla yazmak istiyorum.

Miami’ye kadar gitmişken bir NBA ligi maçına gitmeyelim mi yani? 🙂 Şansımıza bizim orada olacağımız tarihlerde American Airlines Arena’da oynanacak,

“Miami Heat vs. Golden State Warriors”  🏀✌🏻

maçına denk geldik, biletlerimizi Viagogo sitesinden aldım. Maç bilet fiyatları gerçekten çok yüksek malum biz de 4 kişi olunca… biraz arkalardan almak durumunda kaldım. Ama maksat orada olmak ve o atmosferi yaşamak diye düşünüyorum. Gerçi Miami Heat taraftarları ile birlikte oturup Golden State Warriors’u ve tabii ki  Stephen Curry’i destekliyor olacağız. Nasıl olacaksa du bakalım:)

Miami’nin meşhur beachlerini, sahillerinde paten kayan kızlarını, ışıltılı gece hayatını, lüksün ve renkli eğlence hayatının 7/24 yaşandığı Ocean Drive caddesini, bolca büyük porsiyonlarını,  fast food tarzı yiyeceklerini, Bal Harbour shops’da gezmeyi, Design District tasarım caddesinde saatlerce dolaşmayı, Amerika’nın üçüncü Florida eyaletinin ise en büyük alışveriş merkezi olan Aventura Mall’da kendimi kaybetmeyi, harika fotoğraflar çekmeyi ve bolca güneşe doymayı diliyorum:)

Bekle beni Miami..